Haberler & Duyurular

Seminer: Using Games for Language Learning and Language Resource Construction

by Doğu Sırt | Oca 20, 2022
Bu konuşmasında Doç.Dr. Gülşen Eryiğit, dil kaynaklarını kitle kaynaklı kullanmak ve morfolojik olarak karmaşık dilleri öğretmek için oyunlaştırmayı kullanan son iki çalışmasını sunmuştur.
Using Games for Language Learning and Language Resource Construction

Bu konuşmasında Doç.Dr. Gülşen Eryiğit, dil kaynaklarını kitle kaynaklı kullanmak ve morfolojik olarak karmaşık dilleri öğretmek için oyunlaştırmayı kullanan son iki çalışmasını sunmuştur.

Makalelere ve ilgili Youtube bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Eryiğit, G., Bektaş, F., Ali, U., & Dereli, B. (2021). Gamification of complex morphology learning: the case of Turkish. Computer Assisted Language Learning, 1-29.Eryiğit, G., Şentaş, A., & Monti, J. (2021). Gamified Crowdsourcing for Idiom Corpora Construction. accepted for publication in Natural Language Engineering, arXiv preprint arXiv:2102.00881.Kısa özgeçmiş: İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği öğretim üyesi olan Doç.Dr. Gülşen Eryiğit, İTÜ Doğal Dil İşleme Grubunun koordinatörü ve İTÜ TÖMER müdürü olarak görev yapmaktadır.  Yüksek lisans ve doktora derecelerini 2002 ve 2007 yıllarında İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden almıştır. Doktorası sırasında ziyaretçi araştırmacı olarak İsveç Växjö Üniversitesinde bulunmuştur. Doğal Dil İşleme alanında pek çok prestijli dergi ve konferansta hakem ve yazar olarak görev almıştır. Akademisyenimizin 2000 yılından bu yana Türkçe Doğal Dil İşleme üzerine yaptığı bilimsel çalışmalara diğer bilim insanları tarafından beş binin üzerinde atıf yapılmıştır. Yakın geçmişte pek çok AB, Tubitak ve Sanayi Bakanlığı destekli bilimsel projede yürütücü ve araştırmacı, Tubitak TEYDEB destekli endüstriyel AR-GE projelerinde danışman olarak görev almıştır. Aynı zamanda bu fonlama kuruluşları için proje önerilerine hakemlik ve izleyicilik yapmaktadır. Gülşen Eryiğit’in bilgisayar destekli dil öğrenimi ve dil öğrenimi materyallerinin kitle kaynak kullanımı yolu ile üretilmesi üzerine alanda önde gelen uluslararası dergilerde yayınları mevcuttur.
 

 

7 comments

Leave a comment
 1. convexscreeULK | Kas 20, 2023
  Unblocked Games 66 is a website that offers a wide range of games that can be played without any restrictions.
 2. <a href="https://unblockedgames66.pro">Unblocked Games 66</a> | Kas 20, 2023
  Have fun and enjoy the game: Unblocked Games 66 Finally, remember that the game is for entertainment and relaxation. Enjoy every moment of gaming and always keep a smile on your face!
 3. pgslot | Eyl 29, 2023
  เว็บตรง API แท้ ส่งตรงจากต่างประเทศ มั่นคง ปลอดภัย ไม่มีประวัติเสีย https://pgslot-ok.com
 4. Slot PG | Eyl 29, 2023
  เว็บตรง API แท้ ส่งตรงจากต่างประเทศ มั่นคง ปลอดภัย ไม่มีประวัติเสีย https://pgslot-ok.co
 5. SEO | Eyl 09, 2023
  I appreciated your work very thanks QQSLOT
 6. Antalya | Haz 29, 2023
  Weather site in Turkey for 15 days Antalya weather forecast uses the latest system models for forecasts. Many local and foreign tourists come to Antalya thanks to its history and sea. You can find monthly, daily and hourly weather details here. Antalya weather forecast for 15 days.
 7. 插花技巧 | Haz 17, 2023
  LPV花藝學校成立於2017年,至今為澳門及香港重點法國花藝設計學校,提供多項專業文憑課程及認證課程,滿足您的需求。插花技巧

  Leave a comment